dojazd

221Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych znajduje się w ścisłym centrum miasta, w odległości kilku minut od Rynku oraz Ostrowa Tumskiego. Ze względu na dogodne położenie, istnieje kilka możliwości dojazdu z Dworca Głównego PKP oraz z Dworca PKS, a także lotniska im. Mikołaja Kopernika:

  • Dojazd z Dworca Głównego PKP

Jest to najprostsza możliwość dotarcia do SPNJO. Po wyjściu przez hol główny z dworca głównego PKP należy udać się w lewo do przejścia dla pieszych przy ul. Peronowej i wsiąść do tramwaju nr 8 w kierunku Zawalnej lub linii 9 w kierunku Sępolna. Następnie, należy wysiąść na czwartym przystanku przy Hali Targowej i stamtąd skierować się do przejścia dla pieszych przy gmachu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego przy pl. Biskupa Nankiera 15b i dalej przejść w lewo na ul. Nankiera. SPNJO znajduje się w odległości kilku minut od Hali Targowej, przy pl. Biskupa Nankiera 2/3.

Można też skorzystać z linii 11, której przystanek znajduje się na ul. Piłsudskiego, w prostopadłym położeniu do ul. Peronowej. Należy wybrać tramwaj jadący w kierunku ul. Kromera i dalej postępować jak w przypadku tramwajów linii 8 i 9.

  • Dojazd z Dworca Autobusowego PKS

Dworzec Autobusowy PKS znajduje się na ul. Dyrekcyjnej, kilka kroków od Dworca Głównego PKP. Należy udać się na przystanek przy ul. Borowskiej i stamtąd wsiąść w tramwaj linii 8 w kierunku Zawalnej lub 9 na Sępolno i wysiąść na przystanku Hala Targowa.

  • Dojazd z lotniska

Niestety nie ma bezpośredniego dojazdu środkami transportu miejskiego z lotniska im. Mikołaja Kopernika do SPNJO. W tej sytuacji najlepszym sposobem jest skorzystanie z autobusu dziennego nr 106 lub linii nocnej 206 kursujących do Dworca PKP. Autobusy odjeżdżają z lotniska co 20 minut. Należy wysiąść na przedostatnim przystanku Renoma przy ul. Podwale i tam przesiąść się na tramwaj nr 17 w kierunku Sępolna, który znajduje się przy ul. Świdnickiej i wysiąść na przystanku Hala Targowa.

Inne linie tramwajowe zlokalizowane w pobliżu SPNJO: 6, 7, 23.

Linie autobusowe: w okolicy SPNJO nie ma linii autobusowych. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się przy Galerii Dominikańskiej na pl. Dominikańskim. Zatrzymują się tam autobusy dzienne pośpieszne linii: C, D, K, N oraz autobusy dzienne normalne nr 114, 120.

Wszelkie zmiany w komunikacji oraz aktualne rozkłady jazdy tramwajów i autobusów dostępne są na stronie: http://www.wroclaw.pl/rozklady-jazdy

Informacje o trasach publicznych środków transportu dostępne są też na stronie: http://wroclaw.jakdojade.pl/

Bilety komunikacji miejskiej można kupić zarówno w kioskach jak również w automatach na przystankach. Ponadto istnieje możliwość zakupu biletów na pokładzie autobusów i tramwajów w tzw. mobilnych automatach biletowych. W tej usłudze płatności za bilet można dokonać wyłącznie za pośrednictwem karty płatniczej. Należy również mieć na uwadze, że kierowcy nie sprzedają biletów.

Cena biletów jednorazowych normalnych wynosi 3 zł na linie normalne i podmiejskie oraz 3,20 zł na linie pospieszne i nocne. Dostępne są także bilety czasowe na wszystkie linie, a ich koszt przedstawia się następująco:

Bilety czasowe:                                                                          N                                    U
30-minutowy 3,00 1,50
60-minutowy 4,40 2,20
90-minutowy 6,00 3,00
24-godzinny 11,00 5,50
48-godzinny 20,00 10,00
72-godzinny 26,00 13,00

  • Dojazd taksówkami

Najtańsze linie taksówkowe we Wrocławiu to: WICAR, nr tel. 71 34 20 777 oraz 725 71 71 71 oraz RYBA TAXI, nr tel. 71 30 67 067 lub 516 00 77 00.