Atrakcje

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Kilka z licznych atrakcji tego miasta:

371Rynek – ze starym Ratuszem, Sukiennicami, Piwnicą Świdnicką, Browarem Spiż, kamieniczkami Jaś i Małgosia jest jednym z największych rynków staromiejskich w Europie. Rynek sąsiaduje z Placem Solnym, średniowiecznym placem targowym. Dzisiaj królują tam kwiaciarnie.


171Ostrów Tumski – (dawniej osobna wyspa) jest najstarszą, zabytkową częścią Wrocławia, zasiedloną co najmniej od IX wieku. Ma tam swoją siedzibę Metropolita Dolnośląski, znajduje się też Katedra Wrocławska i wiele innych zabytków sakralnych. Z Bulwaru Dunikowskiego, po drugiej stronie Odry rozciąga się piękny widok na cały Ostrów Tumski.


Panorama Racławickawielkie malowidło o wymiarach 15x120m (1800m², 3,5t) przedstawia pierwszą bitwę żołnierzy Kościuszki stoczoną pod Racławicami 04.04.1794r. Obraz jest dziełem lwowskiego malarza Jana Styki i Wojciecha Kossaka.


Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego – powołany w 1811r. na terenie Ostrowa Tumskiego. Znajduje się w nim 7,5 tysiąca gatunków roślin.


Park Szczytnickijeden z wielu parków na terenie Wrocławia. Najpiękniejszym elementem parku jest Ogród Japoński. Nazwa japońska Hakkonen (biało-czerwony) symbolizuje kolory flag Polski i Japonii. Na terenie parku, na Pergoli, można podziwiać w lecie spektakl „Fontanny Multimedialnej.”


151Hala Stulecia – znajduje się tuż przy Parku Szczytnickim. Wybitne osiągnięcie architektury modernizmu. Dzisiaj, w dobudowanym Centrum Kongresowym odbywają się ważne spotkania, a w ogromnej, odresturowanej hali mają miejsce wielkie imprezy.


Ogród Zoologicznyznajdujący się naprzeciwko Parku Szczytnickiego Wrocławski Ogród Zoologiczny jest jednym z największych w Polsce. Zimą 2014r. została na terenie ZOO otwarta wspaniała atrakcja – Afrykarium, gdzie można podziwiać w ogromnym akwarium gatunki ryb z całego świata i nie tylko.


Wszystkie te atrakcje czekają na zainteresowanych. Wrocław przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą, tętniącymi życiem klubami i kawiarniami, szczególnie wieczorami. Spacer nocą po pięknie oświetlonym mieście dodatkowo wzbogaca pozytywne wrażenia.